3D Baskı Hızı

3D Baskıyı Hızlı Yapınca Neler Oluyor?

 

3D baskıya genellikle “hızlı prototipleme” denir. Buradaki hafif ironi, tek tek baskıların tamamlanmasının saatlerce sürebilmesidir. Neyse ki, baskı hızı üretim süresini azaltmak için ayarlanabilir, ancak kötü ayarlamalar baskıda hatalara ve arızalara da yol açabilir.

Burada, genel 3B yazıcı hızı ayarlarında sizi yönlendireceğiz. Bu kılavuzun sonunda, baskı hızı ile kalite arasındaki mükemmel dengeyi nasıl yakalayacağınızı bileceksiniz. Farklı yazıcıların, dilimleme yazılımının ve filamentin farklı davranabileceğini unutmayın, bu nedenle tekrarlanan testler gerekli olabilir.

Dilimleme yazılımınızı ateşleyin ve başlayalım!

Baskı Hızı

Test modeli: wscarlton tarafından Speed ​​Test Tower (resimde görünmez)

Baskı hızı, 3D baskılarınızı etkileyecek ana hız ayarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, baskı hızı yazıcınızın motorlarının ne kadar hızlı hareket ettiğini belirler. Bu, X ve Y eksenlerini kontrol eden motorları ve ekstruder motorlarını içerir.

Baskı hızını test etmek için yukarıdaki baskı hızı test modelini indirin. Bağlantıda, bu baskı için ayarların nasıl oluşturulacağı ile ilgili talimatları bulacaksınız. Temel olarak, aynı şekli yavaş yavaş artan hızlarda basar ve böylece optimum ayarı görsel olarak tanımlamanıza izin verir.

Baskı hızının çok yavaş olması, plastik üzerinde çok uzun süre oturan nozül nedeniyle baskı deformasyonuna neden olabilir. Çok hızlı ve zil sesi , ekstrüzyon altında ve zayıf tabaka yapışmasının yanı sıra yetersiz soğutma nedeniyle ortaya çıkan başka aşırı ısınma eserleri de olabilir  . Tatlı nokta, çok fazla baskı kalitesinden ödün vermeden yazıcınızın alabildiği kadar hızlı olmalıdır. Kullanım durumunuz için ne kadar baskı kalitesinin uygun olduğuna karar verin.